Intézkedési terv

A 2020/2021-es nevelési évben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről.

A járványügyi helyzetre való tekintettel kérjük a kedves Szülőket, hogy az alábbiakat a szíveskedjenek betartani, annak érdekében, hogy a hagyományos óvodai nevelési rend fenntartható legyen:
- az óvoda épületébe csak kizárólag egészséges, a következő tüneteket nem mutató gyermek és felnőtt léphet be: láz, fáradtság, száraz köhögés, orrdugulás, orrfolyás, torokfájás, hasmenés, légszomj, íz- és szaglásérzékelés zavara vagy elvesztése.
- belépés előtt a bejáratnál kihelyezett kézfertőtlenítőket kérjük használni.
- az óvoda épületében a maszk használata felnőtteknek szükséges.
- kérjük Önöket, hogy óvodába érkezéskor, illetve a gyermekek elvitelekor lehetőleg csak egy felnőtt kísérje a gyermekeket és csak a lehető legrövidebb ideig tartózkodjanak az óvoda épületében, vagy az udvaron.
- a szülő köteles minél hamarabb elvinni az intézményből az orvoshoz a napközben megbetegedő gyermeket és orvosi igazolással hozhatja ismét közösségbe.
- a szülő köteles az óvodát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus gyanú, vagy igazolt fertőzés van.

A gyermekek biztonsága érdekében a következő intézkedéseket tartjuk be:
- a csoportok zárt térben való keveredését el kell kerülni, ezért nem szervezünk olyan foglalkozásokat, ahol ezt nem tudjuk biztosítani (foci, moderntánc, úszás stb.).
- a Református EGYMI által biztosított logopédiai, fejlesztő és gyógytestnevelés foglalkozásokat is lehetőség szerint úgy szervezzük, hogy azokon egyszerre csak az egy csoportba járó gyerekek vegyenek részt. A csoportok váltása között a fejlesztő szobában fertőtlenítést végzünk.
- egyelőre zárt térben történő, a gyerekek csoportosulásával járó programokat nem szervezünk.
- óvodán kívüli programokat, családi délutánokat és más közös alkalmakat egyelőre szintén nem szervezünk.
- a szülői értekezleteket a járványügyi előírások betartása mellett tartjuk meg.
- az intézmény helyiségeit, használati tárgyait naponta, szükség szerint többször is fertőtlenítjük.
- a takarítást, fertőtlenítést úgy szervezzük meg, hogy az a gyermekek egészségét ne veszélyeztesse.
- a csoportszobákat folyamatosan szellőztetjük és lehetőség szerint, időjárástól függően sokat tartózkodunk a szabadban.
- köhögéskor, tüsszentéskor a papírzsebkendő használatára és az azt követő kézmosásra fokozott figyelmet fordítunk.
- folyamatosan felügyeljük a gyermekek naponta többszöri, helyes fertőtlenítő kézmosását.
- fokozottan ügyelünk az étkezés helyszínének tisztaságára, a rendszeres fertőtlenítésére.
- az étkeztetést végző munkatársak számára is vírusölő hatású kézfertőtlenítő szert biztosítunk, és annak rendszeres használatára fokozott hangsúlyt fektetünk.
- étkezés előtt és után kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekek alapos szappanos kézmosására vagy kézfertőtlenítésére.
- fokozott figyelmet fordítunk a gyermekek által használt edények, evőeszközök, poharak, illetve tálaló edények megfelelő hatásfokú fertőtlenítő mosogatására.

Jelen intézkedési terv a járványügyi helyzet alakulásától függően folyamatosan módosulhat!

Együttműködésüket köszönjük!

Retkesé Kiss Mónika